Kaip užšifruoti failą „Android“, „Windows“, „iOS“, „Linux“ ir „MacOS“.

Failo ar dokumento šifravimas yra paprasčiausias būdas neleisti kitiems žmonėms pasiekti jo turinio. Taigi, jei neturėsime slaptažodžio ar iššifravimo rakto, bus praktiškai neįmanoma pamatyti, kas jame yra. Kitame įraše pamatysime, kokius metodus galime naudoti daugelyje operacinių sistemų saugiai užšifruoti failą.

Prieš pradedant taip pat būtų įdomu paaiškinti, kad užšifruoti failai nėra 100% neiššifruojami. Geras įsilaužėlis gali (nors ir sunkiai) apeiti šifravimo apsaugą. Kažkas gali nutikti, jei slaptažodžius ir kriptografinius raktus išsaugosime nešifruotame faile arba mūsų sistemą užkrės klavišų registratorius. Jei turime tikrai vertingos informacijos, labiausiai rekomenduojamas sprendimas yra samdyti šifravimo paslaugą debesyje (daugiausia orientuota į įmones).

Taip pat rekomenduojama pasidaryti nešifruotą visų jautrių failų atsarginę kopiją, jei prarastume atrakinimo slaptažodžius. Geriausia šias atsargines kopijas išsaugoti fizinėje saugykloje – atmintyje arba išoriniame diske, geriausia neprisijungus.

Kaip užšifruoti failą „Android“.

Nuo 6.0 versijos „Android“ visuose „Android“ telefonuose ir įrenginiuose jau standartiškai yra užšifruota vidinė atmintis, todėl visada galime pasirinkti šifruoti ir SD kortelę.

Jei norime apsaugoti vieną failą, galime tai padaryti naudodami tokias programas kaip Andrognito, kuri naudoja 256 bitų AES algoritmas su karinio lygio šifravimu apsaugoti vartotojo failus.

Atsisiųsti QR kodą Andrognito – slėpti failus, nuotraukas, vaizdo įrašus Kūrėjas: CODEX Kaina: Nemokamas

Norėdami užšifruoti failą su Andrognito, įdiegę programą atidarome ją ir atliekame šiuos 4 veiksmus:

  • Užregistruojame ir įvedame 4 skaitmenų PIN kodą arba atrakinimo šabloną.
  • Pagal numatytuosius nustatymus sistema sukurs saugyklą arba "Skliautas“. Visi failai, kuriuos pridedame prie šios saugyklos, bus apsaugoti ir užšifruoti.
  • Norėdami į savo saugyklą įtraukti failus, tereikia spustelėti „+“ piktogramą ir pasirinkti dokumentą ilgai paspaudę ir patvirtindami piktogramą „Gerai“, kurią pamatysime viršutiniame dešiniajame kampe. Jei šifravimas atliktas teisingai, pamatysime žalią pranešimą.

Jei vėliau norime iššifruoti Kai kuriuos iš šių dokumentų galima padaryti tiesiog įvedus saugyklą ir spustelėjus išskleidžiamąjį meniu šalia kiekvieno failo ir pasirinkus "Iššifruoti ir eksportuoti”.

Viena iš įdomių šios programos detalių yra ta, kad ji išsaugo užšifruotus dokumentus debesyje, taip atlaisvindama saugyklos vietos ir leisdama pasiekti failą iš bet kurio kito įrenginio (jeigu naudojame tą pačią paskyrą, žinoma).

Kaip užšifruoti failą sistemoje Windows

Jei norime apsaugoti failą su svarbia informacija Windows kompiuteryje, turime keletą parinkčių.

Galime naudoti BitLocker -Patikimiausias būdas - įrankis, kuris yra integruotas į Windows 10, bet neleidžia šifruoti failų atskirai. Kažkas, ką galime padaryti SAI (Šifruota failų sistema), nors tai nėra labiausiai rekomenduojamas sprendimas, jei tvarkome labai jautrius duomenis. Trečia alternatyva – naudoti skirta programa, tai yra vienintelis galimas sprendimas, jei turime sistemą su Windows 10 Home Edition.

SAI

EFS yra šifravimo įrankis, kurį Windows naudoja taip, kad galėtumėte užšifruoti atskirus failus ir aplankus NTFS diskuose. Jis pasiekiamas tik „Windows“ profesionaliose, įmonės ir švietimo versijose.

Sistema veikia padarydama užšifruotus failus prieinamus tik tuo atveju, jei juos užšifravęs asmuo yra prisijungęs prie kompiuterio. Čia Windows generuoja šifravimo raktą, kuris savo ruožtu taip pat užšifruojamas ir saugomas vietoje. Tai paprastas metodas, bet nelabai saugus (geras įsilaužėlis gali mus apgauti, jei tikrai to nori). Tačiau jei norime apsaugoti tam tikrą informaciją nuo smalsių draugų ar šeimos narių, to gali pakakti.

Norėdami užšifruoti failą ar aplanką su EFS:

  • Atidarome failų naršyklę ir dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite failą, kurį norime užšifruoti, ir pasirinkite "Savybės”.
  • Spustelėkite "Išplėstinė"Ir suaktyvinkite skirtuką"Užšifruokite turinį, kad apsaugotumėte duomenis“. Mes paspaudžiame "Sutikti"Ir tada į"Taikyti”.

  • Jei pasirinkome tik failą, „Windows“ taip pat pakvies užšifruoti aplanką, kad būtų užtikrintas didesnis saugumas. Jei norime tik užšifruoti failą, pažymime "Šifruoti tik failą"Ir mes priimame.

  • Sistema rekomenduos mums pasidaryti atsarginę sertifikato ir failo šifravimo rakto kopiją, jei sistema būtų pažeista ar sugadinta. Jei mus domina, tereikia įdėti pendriką, spustelėkite "Padarykite atsarginę kopiją dabar“Ir vykdykite vedlio nurodymus.

Trečiųjų šalių programos

„Windows 10 Home“ vartotojai neturi EFS programos, todėl tokiais atvejais būtina įdiegti programą, kuri leidžia mums užšifruoti failus. Vienas iš efektyviausių ir paprasčiausių naudoti šiuo atžvilgiu yra AxCrypt.

Su šia programa galime pakeisti bet kurio failo plėtinį ir pakeisti jį plėtiniu .AXX. Tokiu būdu failą galima atidaryti tik iš AxCrypt, įvedus anksčiau nustatytą slaptažodį, naudojamą atitinkamam dokumentui užšifruoti.

Kaip alternatyvą galime naudoti ir programą 7 užtrauktukas, kuri padeda mums suspausti failus 7z ir ZIP formatu ir atsitiktinai užšifruoti juos maksimaliai saugiai naudojant AES-256 šifravimą.

Kaip užšifruoti dokumentą „iPhone“.

Nuo seno „iPhone 3GS“ pristatymo visi mobilieji telefonai su „iOS“ sistema turi pagrindinį aparatinės įrangos lygio šifravimą. Tačiau jei norime apsaugoti savo užšifruotus failus, būtina apsaugoti savo iPhone ar iPad prieigos slaptažodžiu.

Tačiau jei norime užšifruoti neskelbtiną dokumentą, nuotrauką ar subtilų vaizdo įrašą, turėsime įdiegti tam skirtą programą, pvz., Aplanko užraktas. Programa veikia labai panašiai kaip Andrognito, slepia failus ir apsaugo juos prieigos slaptažodžiu.

Kaip užšifruoti failą „Linux“.

Jei dirbame su Linux kompiuteriu, galime užšifruoti bet kurį failą ar aplanką naudojant GPG komandą. Vienintelis būdas iššifruoti failą ir pasiekti jame esančią informaciją yra įvesti teisingą slaptažodį.

Tarkime, kad turime failą ~ / Dokumentai / Svarbu.docx ir mes norime jį užšifruoti.

  • Pirmiausia atidarome terminalo langą ir pereiname į aplanką, kuriame yra failas. Tokiu atveju eitume į aplanką "Dokumentai”.
  • Toliau rašome komandągpg -c Svarbu.docx " (be kabučių).
  • Dabar įvedame sudėtingą slaptažodį ir paspauskite enter. Patvirtiname slaptažodį.

Nuo šio momento pamatysime, kaip dokumentas pakeitė savo plėtinį į „Svarbu.docx.gpg“. Jei norime jį iššifruoti, tereikia iš naujo atidaryti terminalą, eiti į aplanką, kuriame yra failas ir parašyti komandą "gpg -c Svarbu.docx.gpg“. Sistema paprašys įvesti slaptažodį ir vėl galėsime jį pasiekti be problemų.

Kaip užšifruoti failą „MacOS“.

AES kripta yra atvirojo kodo programinė įranga, leidžianti atskirai užšifruoti bet kurį „MacOS“ failą. Ją galime atsisiųsti visiškai nemokamai iš oficialios svetainės ČIA (taip pat galima Windows, Android ir Linux).

Jo veikimas labai paprastas. Tereikia surasti failą, nuvilkti jį į AES Crypt piktogramą (užrakto piktogramą), kurią pamatysime doko meniu, ir įvesti slaptažodį. Svarbu kažkur užsirašyti slaptažodį, nes slaptažodžio atkūrimo proceso nėra.

Kai tai bus padaryta, programa sugeneruos šifruotą esamo failo versiją. Tai reiškia, kad turėsime 2 to paties failo versijas: vieną šifruotą ir kitą nešifruotą. Todėl būtina pašalinti pradinį failą arba išsaugoti jį laikmenoje kaip atsarginę kopiją.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found