J.K. Rowling savo naują knygą išleidžia internete ir visiškai nemokamai

Hario Poterio kūrėjas, britų rašytojas J.K. Rowling ką tik paskelbė apie savo naujos knygos, romano vaikams, išleidimą Ickabogas. Didelė staigmena yra tai, kad ji nusprendė pasiūlyti ją visiškai nemokamai savo skaitytojams, paskelbdama istoriją skyriais, kurie pasirodys internete per ateinančias 7 savaites.

Tam Rowling parengė tinklalapį theickabog.com, kuriame galime rasti sveikinimo laišką, kuriame ji paaiškina skaitytojams, kad istorija išeis dalimis, „kartais skyrių (dar du ar net tris)“ . Šių eilučių rašymo metu rašytojas jau „išleido“ 8 skyrius. Visi jie trumpalaikiai ir lanksčiai skaitomi (nors kol kas anglų kalba).

Ickabogas, senamadiška pasaka

Kalbant apie istoriją, atrodo, kad ji yra gana artima klasikinei tradicinei pasakai, kuri vyksta tolimoje karalystėje, su riteriais, karaliais ir kt. Bet taip, nors jis prisipažįsta, kad idėja Ickabogas pradėjo plėtoti per savo sėkmingą Hario Poterio romanų seriją, čia nerasime jokių burtų ar užkeikimų. „Ickabogas nėra Haris Poteris ir jame nėra magijos. Tai visiškai kita istorija “, - patikslina Rowling.

Pasak britų literatūros ir filantropo, idėja kilo „seniai. Kiekvieną vakarą, kai dirbau prie romano, skaitydavau jį savo dviem mažiems vaikams skyrius po skyriaus. Tačiau, kai atėjo laikas išleisti „The Ickabog“, jis vietoj to išleido „knygą suaugusiems, todėl The Ickabog buvo pamirštas namo palėpėje“. COVID-19 pandemijos metu Rowling užlipo į viršų ir atsiėmė romaną, šen bei ten jį pakoregavo ir nusprendė nemokamai paskelbti internete.

Prieš porą dienų savo asmeninėje svetainėje publikuotame įraše Rowling pristato mums knygą ir mini, kad „Ickabogas yra istorija apie tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia“, nors ji patikslina, „kad nekiltų daugiau nei akivaizdus klausimas. : Idėja man kilo prieš daugiau nei dešimtmetį, todėl jos negalima perskaityti kaip atsakymą į nieką, kas šiuo metu vyksta pasaulyje. Aptariamos temos yra nesenstančios ir gali būti pritaikytos bet kuriai epochai ir bet kuriai šaliai.

Prieštaringai vertinamas meninis konkursas

Rowling taip pat paskelbė vaikų konkursą, skirtą pateikti savo iliustracijas knygai. Rašytoja patikslina, kad tai oficialus „Scholastic“ organizuojamas konkursas, todėl atrinkti menininkai savo piešinius galės išvysti spausdintame knygos leidime, kuris dienos šviesą turėtų išvysti dar šiais metais.

Nors Rowling nemini jokios finansinės kompensacijos iliustracijų autoriams, oficialiose konkurso taisyklėse nurodyta, kad 34 nugalėtojai gaus „pasirašytą knygos kopiją“. „Scholastic“ taip pat paaukos 650 USD vertės knygų laimėtojų pasirinktai mokyklai, kolegijai ar bibliotekai. „Pateiksiu rekomendacijas, ką nupiešti, kai judėsime į priekį, bet bet kuriuo atveju idėja yra leisti skraidyti savo vaizduotei.

Tiesa ta, kad konkursas, kaip skamba, visai neblogai atrodo ir atrodo, kad leidėjas ar autorius nori sutaupyti keletą svarų, kad išpildytų jaunųjų skaitytojų svajonę ir iliuzijas (atminkite, kad taisyklės leidžia dalyvauti tik vaikams nuo 7 iki 12 metų amžiaus).

Bet kokiu atveju, neskaitant prieštaravimų, po paskelbimo internete, „Scholastic“ knygą išleis tradiciniais būdais spausdintais, elektroninių knygų ir garso knygų formatais.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found