Kaip sužinoti, ar svetainė naudoja jūsų kompiuterį bitkoinams išgauti

Kriptovaliutų kasimas tai gali tapti labai pelninga veikla. Neigiama yra tai, kad norint gauti tinkamą pelną, paprastai reikia daug laiko ir apdorojimo galios.

Tačiau kai kurios svetainės naudojasi savo lankytojais ir naudoja savo kompiuterio ar mobiliojo telefono centrinį procesorių be jų sutikimo atlikti tokio pobūdžio darbus. Lengvi pinigai. Svetainės, kurios „užgrobia“ jūsų kompiuterį. Taip draugai. Jie egzistuoja, ir šiandien mes pažiūrėsime, kaip juos aptikti ir neleisti jiems pasinaudoti mumis.

Kaip nustatyti, ar svetainė naudoja jūsų kompiuterio centrinį procesorių kriptovaliutoms išgauti

Praėjusią savaitę, naršydamas internete savo staliniame kompiuteryje, pastebėjau stebėtiną lėtumą. Viskas vyko lėtai, „Windows Explorer“ beveik nereaguodavo, o puslapiai ir programos atsidarytų ilgai. Per mažas našumas be jokio akivaizdaus pagrindimo.

Iš tiesų, atlikęs kai kuriuos tyrimus, atradau kaltininką: tinklalapis, kurį įkėliau į vieną iš kelių „Chrome“ skirtukų, sunaudojo 65 % mano kompiuterio procesoriaus.

Kokį metodą tinklalapiai naudoja kriptovaliutoms išgauti?

Ne visoms kriptovaliutoms reikalingas vienodas apdorojimo lygis. Skaitmenines valiutas, tokias kaip Monero ar Dash, išgauti lengviau ir jos nereikalauja daug išteklių. Priešingai, Bitcoin yra daug sunkesnis ir jo įtaka kompiuterio veikimui yra daug labiau pastebima.

Paprastai svetainėse dažniausiai naudojama Monero „kardo“ savo lankytojus, nes jo kasybos darbai sulaukia mažiau dėmesio, o logiškai mąstant – sunkiau aptikti.

Įdarbinimo procesas yra labai paprastas. Kompiuteriui užkrėsti nenaudojama jokia kenkėjiška programa. Tiesiog veikia per JavaScript failą įjungti kasyba, tuo metu, kai lankytojas pasiekia puslapį.

Praėjusiais metais kibernetinio saugumo įmonė ESET išleido įdomų straipsnį su svetainių, kuriose vykdoma tokia veikla, sąrašu.

Ženklai, kad esame netyčinės kasybos aukos

  • Bendras kompiuterio lėtumas.
  • Aplankai atidaromi ilgiau nei įprastai.
  • Sulėtėjimas naršant internete.
  • Į paraiškas atsakyti reikia laiko.

Geriausias būdas tai patikrinti bet kuriuo atveju yra atidarykite Task Manager (arba „Activity Monitor“, jei turime „Mac“).

Taip nutinka CPU, kai tinklalapis naudoja mūsų įrangą kriptovaliutoms išgauti

Paprastai naršyklės procesoriaus suvartojimas yra 20% ar mažiau. Jei interneto naršyklės suvartojimas yra daug didesnis – tarkime, 50 ar 60 procentų, ir taip pat šis suvartojimas išlaikomas laikui bėgant, labai tikėtina, kad svetainė kasa bitkoinus arba Monero iš mūsų kompiuterio.

Kaip neleisti žiniatinkliui išgauti bitkoinų naudojant mūsų kompiuterio centrinį procesorių

Kadangi kasyba vyksta iš tinklalapio, kuriame lankomės, lengviausias būdas tai sustabdyti uždarant kenkėjiško žiniatinklio skirtuką. Tai sustabdys kasybos scenarijaus veikimą.

Jei uždarius skirtuką problema neišsprendžiama, gali būti paleistas langas "iššokti“. Tai langas, kuris atsidaro tiesiai po laikrodžiu Windows užduočių juostoje, todėl jo neįmanoma aptikti ir uždaryti (bent jau ranka). Norėdami tai išspręsti, turėsime atidaryti užduočių tvarkyklę ir uždarykite visus naršyklės atvejus Iš ten.

Po ten slepiasi pop-unders ir nėra galimybės jų išjungti naudojant tradicinius metodus.

Kitas dalykas, kurį galime padaryti, yra blokuoti JavaScript vykdymą naršyklėje. Tai neleis vykdyti kasybos funkcijų. Tačiau tai turi gana neigiamą šalutinį poveikį: daugelis puslapių naudoja JavaScript, kad veiktų visiškai teisėtais tikslais. Jei išjungsime JavaScript, daugelis puslapių nebus įkeliami tinkamai.

Papildomai apsaugai įmontuotas minų blokatorius

Yra keli „Chrome“, „Firefox“ ir „Opera“ plėtiniai, kuriuos galima naudoti blokuojant kriptovaliutų kasybos scenarijus.

  • Be monetų („Chrome“, „Firefox“, „Opera“)
  • minerBlock („Chrome“, „Firefox“, „Opera“)
  • Anti Miner (Chrome)
  • Monetų avilio blokatorius („Chrome“)

Šių tipų programos naudoja gerai žinomų kasybos scenarijų ir svetainių juoduosius sąrašus. Jie veikia gana gerai ir yra vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo tokių grėsmių.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found