Kodėl 16 GB atminties turi tik 12 GB laisvos vietos, o 32 GB tik 27 GB?

Tai yra kažkas, kas visada pritraukia dėmesį. Perkate išmanųjį telefoną, kuriame yra 16 GB atminties, ir jį įjungę suprasite, kad tai iš tikrųjų turi tik 12 GB. Tas pats atsitinka su telefonais su 32 arba 64 GB, realios vietos, kurią galime išnaudoti, visada yra mažiau nei reklamuojama. Kas iš tikrųjų vyksta?

Turime 3 priežastis, paaiškinančias šį paslaptingą tikrosios atminties GB sumažėjimą

Dabar mes kalbame apie mobiliųjų telefonų vidinė atmintis, bet tai taip pat atsitinka su bet kokiu pendriuku, SD kortele, standžiuoju disku ar saugojimo įrenginiu. Pažiūrėkime, kokios yra tikrosios šio gigabaitų sumažėjimo priežastys, kai reikia stumti...

Operacinė sistema užima vietos saugykloje

Akivaizdu, kad įdiegus kietąjį diską į savo kompiuterį arba naudojant mobilųjį telefoną ar planšetę, mums reikia operacinės sistemos, kad galėtume bendrauti su įrenginiu, naudotis programomis ir pan.

„Windows“, „Android“, „iOS“, „Linux“ ir kitos sistemos, be jokios abejonės užimti atitinkamą vietą įrenginio standžiajame diske arba vidinėje atmintyje. Tarpas, kurį turime atimti iš visuotinio nemokamų GB, esančių mūsų terminale, skaičiaus. Kai kuriuose mobiliuosiuose telefonuose paprastas „Android“ sistemos įdiegimo faktas gali užimti iki 4 GB – normalu, kad ji užima daug mažiau, tačiau išlaidų yra ir verta į tai atsižvelgti.

Šis vaikinas turi kitokių „saugojimo problemų“

Skirtumas tarp dvejetainio (realaus) skaičiavimo ir dešimtainio skaičiavimo

Paprastai saugojimo atmintinių ir standžiųjų diskų gamintojai naudokite dešimtainį skaičiavimą, kad išreikštumėte jų diskų talpą: 1 GB = 1000 MB. Tai sukelia klaidą, nes operacinės sistemos, tokios kaip „Android“, „iOS“ ar „Windows“, naudoja dvejetainius skaičiavimus atminties talpai matuoti: 1 GB = 1024 MB.

Tokiu būdu, atliekant vertimą iš dešimtainio į dvejetainį, pakeliui prarandami keli „virtualūs“ GB. Kad gautume idėją apie tikroji saugojimo vieta turime naudoti šiuos konversijos modelius:

Kairėje pusėje yra dešimtainės reikšmės (8 GB, 16 GB, 32 GB ir 64 GB), o dešinėje – dvejetainės reikšmės. Tai yra tikroji saugojimo vieta. Viskas keičiasi, tiesa?

NAND „flash“ atminties blokai taip pat užima vietą, kurios negalime naudoti

Naudojami mobilieji įrenginiai, pvz., telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir kai kurie nešiojamieji kompiuteriai NAND ir eMMC „flash“ atmintis kaip vidinė laikmena. Išmaniųjų telefonų atveju NAND „flash“ atmintinių naudojimas siekia iki 99% viso.

Tačiau tai yra nedidelė saugojimo problema. Dėl savo struktūros ir konstrukcijos NAND atmintis negali užtikrinti atminties blokų vientisumo. Dėl to atsiranda atsitiktinis „sugadintų“ blokų generavimas, kurie užima saugyklą, kurios negalima naudoti jokiam kitam tikslui. Koks nusivylimas, tiesa?

Kaip matote, yra keletas priežasčių, dėl kurių reali erdvė, kurią galime panaudoti visiškai naujame telefone, laikmenoje ar neseniai įsigytame išoriniame standžiajame diske, gerokai sumažėja.

Man asmeniškai labiausiai trukdo šnekamoji kalba, kuria gamintojai vadina koncertus ar GB. Tai būdas pasinaudoti kalbos pranašumais priversti vartotoją patikėti, kad jis perka kažką didesnės talpos, nors iš tikrųjų taip nėra. 1 GB niekada nebus 1000 megabaitų, kad ir kokie jie būtų.

Beje, jei nori atlaisvinkite vidinės vietos „Android“. perkeldami kai kurias programas į SD kortelę, pažiūrėkite šis įrašas. Įdomu pasakyti pakankamai!

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found