Kaip žingsnis po žingsnio sukonfigūruoti maršrutizatorių - „The Happy Android“.

Maršrutizatorius neabejotinai yra vienas svarbiausių kompiuterinės įrangos įrenginių, kurie dažniausiai būna namuose. Jei stalinis kompiuteris sugenda, tai yra problema, bet mes visada galime prisijungti prie interneto su bet kuriuo kitu įrenginiu, jei maršrutizatorius ir, žinoma, modemas veikia tinkamai.

Konfigūruokite maršrutizatorių Gali pasirodyti kiek pavojinga, jei nesame įpratę sūdyti su tokio tipo daiktais, tačiau tiesa ta, kad pakanka žinoti, kur veda laidai, ir paliesti porą nustatymų.

Kaip sukonfigūruoti maršrutizatorių 5 veiksmais

Jei nusipirkote naują maršruto parinktuvą arba reikia iš naujo sukonfigūruoti jau turimą namuose, vadovaudamiesi šiomis paprastomis instrukcijomis galėsite prisijungti prie „Wi-Fi“ ir interneto per kiek daugiau nei 5 minutes.

1. Prijunkite modemą prie maršrutizatoriaus

Pirmas dalykas, kurį turime padaryti, tai eiti į mūsų interneto tiekėjo pateiktą modemą ir prijungti jį prie maršrutizatoriaus. Jei modemas yra prijungtas prie kompiuterio, turėsime atjunkite eterneto kabelį nuo modemo ir prijunkite jį prie maršrutizatoriaus WAN įvesties. Jei modemas nėra prijungtas prie jokio įrenginio, mums reikės eterneto kabelio (dažniausiai jie yra maršrutizatoriaus dėžutėje), kad būtų sukurtas ryšys tarp modemo ir maršrutizatoriaus.

Maršrutizatoriaus WAN prievadas arba įvestis paprastai žymimi pavadinimu „internetas“. Šis prievadas yra toks pat kaip ir kiti LAN įėjimai, tačiau paprastai yra atskirti nuo kitų. Jis taip pat dažniausiai būna kitos spalvos, kad galėtume be problemų atpažinti. Pavyzdžiui, toliau pateiktame paveikslėlyje WAN prievadas yra mėlynos spalvos.

Galiausiai prijunkite maršrutizatorių prie elektros lizdas.

Pastaba: atlikdami visas šias kabelių tvarkymo užduotis įsitikinkite, kad modemas vis dar įjungtas į sieninį interneto lizdą.

2. Prijunkite maršruto parinktuvą prie kompiuterio

Kitame žingsnyje mes prijungsime maršrutizatorių prie kompiuterio. Tam naudosime kitą eterneto kabelį, vieną jo galą prijungdami prie vienas iš maršrutizatoriaus LAN prievadųo kitoje – į kompiuterio eterneto prievadas.

3. Eikite į maršrutizatoriaus konfigūracijos puslapį

Tada leisime kelias minutes, kol maršrutizatorius įsijungs ir modemas atpažins naują įrenginį, kurį ką tik prijungėme prie tinklo. Tada atidarome naršyklę ir įkeliame URL, kuris nuves mus į maršrutizatoriaus konfigūracijos skydelį.

Adresas turėtų būti nurodytas instrukcijose arba viename iš lipdukų, kuriuos nešioja pats maršrutizatorius. Paprastai tai yra //192.168.0.1 arba //192.168.1.1.

Pastaba: jei norite pasiekti maršrutizatorių iš savo mobiliojo telefono, pažiūrėkite į įrašą «Kaip pasiekti maršrutizatorių iš Android«.

4. Prisijunkite naudodami savo vartotojo vardą ir slaptažodį

Kad pasiektumėte konfigūracijos skydelį, sistema paprašys mūsų identifikuoti save maršrutizatoriaus administratoriaus vartotojo vardu ir slaptažodžiu. Prieiga prie duomenų paprastai būti nurodytas lipduke, pritvirtintame prie maršrutizatoriaus. Paprastai jie yra "admin"Arba"Slaptažodis”.

5. Pirmą kartą nustatykite maršruto parinktuvą

Sėkmingai prasidėjus seansui, maršrutizatorius nukreips mus per konfigūracijos vedlį, kad atliktume visus pagrindinius nustatymus. Jei vedlys neįsijungia automatiškai, tikrai rasime meniu, kuriame galėsime jį suaktyvinti pavadinimu "Asistentas"Arba"Greitas nustatymas”.

Iš čia viskas yra gana paprasta: turėsime pavadinti maršrutizatorių, pasirinkti saugos protokolą, kurį norime taikyti ir pan. Kai šis procesas bus baigtas, maršrutizatorius bus pasirengęs veikti visu pajėgumu.

Kai kurios dominančios detalės

  • Jei neturime kompiuterio prie kurio prijungti maršruto parinktuvą, galime pasiekti konfigūracijos skydelį prisijungę prie „Wi-Fi“ tinklo, kurį maršrutizatorius generuoja pagal numatytuosius nustatymus. Tam galime naudoti išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį ar bet kurį kitą mobilųjį įrenginį.
  • WPA2: Užmezgant Wi-Fi ryšį svarbu, kad pasirinktume kuo saugesnį šifravimo standartą, tai yra WPA2. WEP šifravimas yra daug labiau pažeidžiamas, todėl turėtume vengti jo pasirinkti konfigūruodami maršrutizatorių.
  • Pakeiskite „Wi-Fi“ pavadinimą ir slaptažodį: Niekada nepalikite belaidžio tinklo pavadinimo (SSID) ir slaptažodžio, kurį maršruto parinktuvas pateikia pagal numatytuosius nustatymus. Daug lengviau „nulaužti“.
  • Filtruota pagal MAC: Jei įtariame, kad prie mūsų wifi prisijungia kaimynai, galime sudaryti baltąjį sąrašą, kad prisijungti galėtų tik mūsų įrenginiai. Norėdami tai padaryti, turėsime tik nustatyti savo buitinės technikos MAC adresą, eikite į maršrutizatoriaus saugos nustatymus ir ieškokite skyriaus «Prieigos kontrolė«. Čia galime apsaugoti prieigą prie savo belaidžio tinklo kurdami juoduosius arba baltuosius įrenginių sąrašus.

Susijęs straipsnis: Kaip užblokuoti savo kaimyno „Wi-Fi“.

Jei šis įrašas jums pasirodė įdomus, būčiau dėkingas, jei galėtumėte paspausti „Patinka“ arba pasidalinti juo su draugu. Taip pat galite rasti kitų panašių, gana įdomių įrašų kategorijoje "Ryšys”.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found